Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Kiedy ochronniki słuchu spełniają rolę?
Ochronniki słuchu, takie jak wkładki przeciwhałasowe i nauszniki przeciwhałasowe, są najszybszym i najtańszym sposobem ochrony narządu słuchu przed skutkami działania hałasu. Ochronniki są skuteczne, jeśli są noszone prawidłowo przez cały okres narażenia na głośne dźwięki.
Czytaj więcej
Jak zadbać o swoje uszy?
Zdrowe ucho produkuje codziennie niewielkie ilości woskowiny. Kiedy narząd słuchu jest zdrowy, nie mamy problemu z zalegającymi jej złogami. To żółtobrązowa masa, której głównym składnikiem jest wydzielina gruczołu łojowego oraz woskowego.
Czytaj więcej
Czym są silikonowe zatyczki do uszu?
Często spotykamy się z pytaniem, czym silikonowe stopery różnią się od tradycyjnych zatyczek do uszu, a także dla kogo są dedykowane. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości. Mamy nadzieję, że to pomoże w wyborze odpowiedniego produktu. Zapraszamy.
Czytaj więcej
Czym są termoplastyczne zatyczki do uszu?
Termoplastyczne wkładki przeciwhałasowe charakteryzują się głównie tym, że dopasowują się do kanału słuchowego pod wpływem temperatury ciała. Są to również zatyczki, którym został już nadany kształt. W poniższym artykule postaramy się wyszczególnić najważniejsze informacje, aby ułatwić Ci wybór. Zapraszamy.
Czytaj więcej
Czym są piankowe zatyczki do uszu?
Oprócz zatyczek silikonowych oraz termoplastycznych istnieją również piankowe stopery do uszu. Od pozostałych dostępnych na rynku wkładek przeciwhałasowych różnią się zasadniczo materiałem wykonania i współczynnikiem tłumienia. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć ich charakterystykę, aby ułatwić Ci wybór. Zapraszamy.
Czytaj więcej
Przebicie błony bębenkowej
Przyczyną przebicia błony bębenkowej może być uraz związany z czyszczeniem ucha bądź usuwaniem z niego jakiegoś przedmiotu, a także uraz ciśnieniowy (np. przy uderzeniu otwartą dłonią w ucho) czy stan zapalny.
Czytaj więcej
Choroba z hałasu?
„Choroba z hałasu” to zespół objawów, które występują u osób przewlekle narażonych na działanie hałasu. Przyczyna tego schorzenia często nie jest właściwie zdiagnozowana, a przez to - niewłaściwie leczona.
Czytaj więcej
Na czym polega badanie audiometryczne?
Audiometr to elektroniczne urządzenie służące do oceny słuchu. Do audiometru podłącza się słuchawki, poprzez które do ucha badanej osoby emituje się dźwięki o poszczególnych tonach (częstotliwościach), powtarzane w różnym nasileniu i w różnej ilości.
Czytaj więcej
Zatyczki Pluggies Kids
Rok szkolny zaczął się już na dobre, a razem z nim zajęcia dodatkowe. Wysyłasz swoją pociechę na basen? Masz w planach wspólne wyjście na koncert czy festiwal? A może Twoje dziecko potrzebuje ciszy podczas odrabiania lekcji, nauki lub czytania? Aby odpowiednio zadbać o słuch swojego dziecka, polecamy skorzystać z zatyczek firmy Alpine Pluggies Kids.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.99 / 5.00 90 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-27
Wszystko sprawnie i zgodnie z opisem.
2024-06-03
Produkt zgodny z opisem. Na stronie czas dostarczenia paczki 3 dni a tu psikus była u mnie następnego dnia mimo zamówienia w godzinach wieczornych. Oby tak dalej
pixel