Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym są termoplastyczne zatyczki do uszu?

2020-06-30
Czym są termoplastyczne zatyczki do uszu?
Termoplastyczne wkładki przeciwhałasowe charakteryzują się głównie tym, że dopasowują się do kanału słuchowego pod wpływem temperatury ciała. Są to również zatyczki, którym został już nadany kształt. Holenderska firma Alpine Hearing Protection posiada całą gamę termoplastycznych stoperów do uszu, żeby każdy mógł dopasować produkt do indywidualnych potrzeb. W poniższym artykule postaramy się wyszczególnić najważniejsze informacje, aby ułatwić Ci wybór. Zapraszamy.

ZATYCZKI TERMOPLASTYCZNE

Stopery termoplastyczne przede wszystkim nie powodują nieprzyjemnego nacisku na kanał słuchowy. Wykonane są z niezwykle miękkiego, termoplastycznego materiału. Wykorzystuje on ciepło ciała i w przeciągu kilku sekund idealnie dopasowuje się do kształtu kanału słuchowego.

Są to zatyczki wyposażone w otwarty filtr akustyczny, który niweluje uczucie izolacji i pozwala uchu oddychać. Nawet po wielogodzinnym używaniu tych zatyczek, nie występuje nieprzyjemne "klejenie" w kanale słuchowym i nie ma ryzyka nadmiernego wytwarzania woskowiny.

Zatyczki nie powinny być umieszczane zbyt głęboko w uchu, nie zaleca się także ucinania filtru.  Został on specjalnie zaprojektowany, by nie powodować dyskomfortu.

Jak należy właściwie zakładać zatyczki termoplastyczne?
1. Umieszczamy zatyczkę na aplikatorze.
2. Łapiemy za ucho i pociągamy do góry i do tyłu.
3. Umieszczamy zatyczkę w kanale słuchowym.
4. Po kilku sekundach materiał dopasuje się do kształtu kanału słuchowego.

Są to zatyczki wielokrotnego użytku. Przy odpowiednim przechowywaniu mogą nam służyć nawet wiele lat. Wystarczy umyć je czystą wodą z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Można też użyć płynu czyszczącego.

Alpine Hearing Protection

Stopery firmy Alpine to przede wszystkim: Sleepsoft do spania, Flyfit do podróżowania, Worksafe do pracy w hałasie, Swimsafe do pływania, Partyplug na koncerty i imprezy z głośną muzyką, Motosafe dla motocyklistów, Pluggies dla dzieci, a także Musicsafe Pro oraz Musicsafe Classic dla muzyków.

Z pełną ofertą zatyczek termoplastycznych firmy Alpine można zapoznać się na naszym sklepie.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.99 / 5.00 90 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Ok szybka przesyłka
2024-06-30
Bardzo dobra i pomocna usługa
pixel