Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zatyczki do spania. Które wybrać?

2020-06-30
Zatyczki do spania. Które wybrać?
Chrapiący partner? Głośni sąsiedzi? Szczekający pies? Dzwony pobliskiego kościoła? A może ruch uliczny? Jeśli istnieje coś, przez co nie możesz zasnąć lub budzisz się w środku nocy, może najwyższy czas pomyśleć o stoperach do spania? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich zatyczek. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć charakterystykę najpopularniejszych z nich. Mamy nadzieję, że to pomoże Ci w wyborze. Zapraszamy.

Zacznijmy od SleepSoft – termoplastycznych zatyczek do spania firmy Alpine. Wyposażone są one w miękki filtr akustyczny, który nie będzie powodował dyskomfortu, nawet jeśli całą noc prześpimy na jednym boku. Filtr ten przepuszcza pewne częstotliwości, natomiast inne blokuje, dzięki czemu takie dźwięki jak chrapanie partnera czy hałas u sąsiadów zostaną wygłuszone, a jednocześnie płacz dziecka, dzwonek do drzwi albo dźwięk budzika wciąż pozostanie słyszalny.

Od innych zatyczek do spania SleepSoft różnią się tym, że nie powodują nieprzyjemnego nacisku na kanał uszny. Wykonane są z niezwykle miękkiego, termoplastycznego materiału, który, wykorzystując temperaturę ciała, w przeciągu paru minut idealnie dopasowuje się do kształtu kanału słuchowego. Dodatkowo filtr przepuszcza powietrze, więc ucho się nie poci. SleepSoft są najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy używają zatyczek codziennie. Ponadto są to zatyczki wielokrotnego użytku. Wystarczy umyć je czystą wodą z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Można też użyć płynu czyszczącego.

SleepSoft

Kolejnym rodzajem zatyczek do spania są silikonowe stopery Pillow Soft firmy Mack’s. Są to dające się kształtować, wodoodporne zatyczki wykonane z miękkiego, hypoalergicznego silikonu. Stanowią idealną ochronę przed hałasem, a jednocześnie nadają się również do pływania czy podczas podróży.

Zatyczki Pillow Soft wyróżnia to, że nie został im nadany kształt – przypominają przyjemną w dotyku plastelinę. Można je dowolnie kształtować, jednakże nie wolno ich wkładać do kanału usznego! Zaklejamy nimi jedynie wlot do niego. Dzięki temu niemożliwy jest ucisk w kanale usznym, na który skarżą się osoby bardziej wrażliwe. Zatyczki te działają, póki są lepkie. Później należy je wymienić na nową parę.
Zatyczki Pillow Soft

Polecamy także wkładki przeciwhałasowe Quiet firmy HowardLeight. Są to zatyczki wielokrotnego użytku, zapewniające wysoki poziom tłumienia oraz duży komfort użytkowania. Wykonane są z nieuczulającego gładkiego materiału. Nie powodują uczucia dyskomfortu, więc z powodzeniem można je nosić przez całą noc. Ze względu na kształt nie wymagają ugniatania, a także z łatwością dopasowują się do kształtu kanału usznego. Dodatkowo plastikowy trzon ułatwia zakładanie.

Po użyciu zatyczki wystarczy umyć wodą z mydłem lub użyć płynu czyszczącego. Można ich używać codziennie.

Quiet firmy HowardLeight
Istnieją oczywiście jeszcze inne rodzaje zatyczek, np. piankowe, które również można stosować do spania. Jednak w naszej opinii wyszczególnione wyżej produkty sprawdzą się dużo lepiej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą stoperów.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.99 / 5.00 90 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Ok.
2024-05-30
Bardzo sprawnie przebiegła realizacja zamowienia
pixel