Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Słuchawki ochronne - skuteczna ochrona przed hałasem

2022-05-27
Słuchawki ochronne - skuteczna ochrona przed hałasem

Słuchawki ochronne

Słuchawki ochronne gwarantują ochronę naszego słuchu w miejscach o podwyższonej ilości decybeli. Taki hałas może być szkodliwy dla zdrowia. W miejscach pracy gdzie występuje takie ryzyko, nauszniki ochronne są wręcz wymagane przez przepisy BHP. Ale nie tylko w pracy narażamy się na ubytki słuchu związane z hałasem. Koncerty, lotniska, jazda pociągiem, wybuch petardy, remont czy jazda na motocyklu to tylko niektóre z przykładów sytuacji, w których hałas przekraczający normy może doprowadzić do lekkiego lub poważnego niedosłuchu, a dłuższa ekspozycja na te źródła może doprowadzić do całkowitej utraty słuchu.

 

Czym dokładnie są?

Nauszniki przeciwhałasowe wyglądem przypominają klasyczne słuchawki przeznaczone do słuchania muzyki. Zakrywają całe małżowiny uszne i połączone są ze sobą dociskającym się do głowy pałąkiem. Miękkie szczelne poduszki nie tłumią jednak dźwięków całkowicie, dzięki czemu nie odczuwa się zupełnego odcięcia od otoczenia. Pałąki mają spore zakresy regulacji, tym samym jeden model nauszników dopasowany jest do wielu różnych użytkowników. Warto wiedzieć również o tym, że słuchawki ochronne posiadają certyfikaty, które gwarantują nam, że produkt spełnia wszystkie potrzebne normy BHP.

 

Nauszniki dla dzieci

W słuchawkach wygłuszających dla dzieci niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie jak i jakość ich wykonania. Materiały z których są wykonane nie powodują odparzeń, a sama membrana zapewnia odpowiedni komfort dla młodych uszów. Na dzieci z zespołem Aspergera oraz z autyzmem nauszniki działają kojąco pomagając przy nadwrażliwości słuchowej. Zdecydowanie ułatwia to codzienne funkcjonowanie.

 

Poziomy hałasu szkodliwe dla dzieci:

  • 160 dB - wybuch petardy
  • 140 dB - strzał z pistoletu/karabinu
  • 120-130 dB - start samolotu
  • 110 dB - jazda pociągiem
  • 100 dB - remont/wiercenie
  •  90 dB - motocykl
  • 80 dB - szczekanie psa

Peltor X4A 3M nauszniki przeciwhałasowe

Przeciwhałasowe nauszniki/ochronniki do uszu dla dorosłych. Służą ochronie przed hałasem o wysokim natężeniu.

Nauszniki Peltor serii X model 4A charakteryzuje bardzo smukła i lekka obudowa (tylko 245g) oraz bardzo wysoki współczynnik tłumienia. Nauszniki mogą być stosowane w pracy, jak również podczas głośnych imprez masowych typu koncert czy mecz żużlowy.

Fluorescencyjne dodatki zastosowane w tych nausznikach zapewniają doskonałą widoczność, co zwiększa bezpieczeństwo. Dodatkowo pałąk nagłowny jest izolowany elektrycznie.

SNR 33 dB

Muffy Kids ALPINE nauszniki dla dzieci

Nauszniki dla dzieci od 5 do 16 roku życia. Dostępne w pięciu kolorach: niebieskim, różowym, miętowym, żółtym i zielonym.

Nauszniki służą do ochrony słuchu w hałaśliwym otoczeniu, takim jak imprezy, pokazy sztucznych ogni, koncerty czy wyścigi samochodowe i motocyklowe. Te słuchawki wygłuszające sprawdzą się także świetnie do wzmocnienia koncentracji podczas nauki lub uprzyjemnią czytanie w głośnym miejscu.

SNR 25dB

Muffy Baby ALPINE nauszniki dla niemowląt

Przeciwhałasowe ochronniki do uszu dla niemowląt dedykowane dla dzieci od 3 do 36 miesiąca życia. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych.

Ochronniki słuchu mogą być stosowane podczas głośnych badań typu MRI (rezonans magnetyczny), ponieważ nie zastosowano w nich metalowych elementów. 

Mogą być również użyteczne w sytuacjach kiedy hałas może spowodować, iż dziecko nie będzie mogło zasnąć w porze drzemki przez przebodźcowanie dźwiękami.

SNR 23dB

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.99 / 5.00 81 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Polecam! Towar super jakość, przesyłka szybko i sprawnie nadana
2024-02-25
Pełen profesjonalizm
pixel